AktualnoNovostiSportske vijestiVijestiVijesti iz Đurđevca

U Križevcima održana županijska razina Sportskih igara mladih u šahu; đurđevački šahisti ostvarili zapažene rezultate

U Križevcima je održana županijska razina Sportskih igara mladih u šahu. U kategoriji dječaka do 11 godina, predstavnici Šahovskog kluba Picok Đurđevac su osvojili prva tri mjesta:
1. Gabriel Kapitanić
2. Gabriel Širec
3. Viktor Gašparec
Ovo je već treći turnir na kojemu su osvojili prva tri mjesta, a ovoga puta je najuspješniji bio Gabriel Kapitanić koji je ostvario maksimalan učinak.
Mia Marijan osvojila je prvo mjesto u kategoriji djevojaka do 15 godina. Mia je ostvarila pet pobjeda u pet kola i tako zasluženo osvojila zlatnu medalju.
Matija Mihočka osvojio je 2. mjesto u kategoriji dječaka do 15 godina. Nakon velike borbe, u vrlo izjednačenoj konkurenciji, na kraju je uspio osvojiti srebrnu medalju.
Franka Širec osvojila je 4. mjesto u kategoriji djevojčica do 11 godina.
Franka je imala isti broj bodova kao i brončana natjecateljica, no imala je slabiji dodatni kriterij.
Mia Marijan i Gabriel Kapitanić su tako izborili državnu završnicu Sportskih igara mladih koja će se početkom kolovoza održati u Rijeci.