Novosti

U organizaciji ŠUS Podravine održano 8. Otvoreno prvenstvo u ARG-u za slijepe i „CROATIA CUP 2017“

U Starigradu je održano 8. Otvoreno prvenstvo u ARG-u za slijepe i „CROATIA CUP 2017“ na kojem je sudjelovalo 20-tak natjecatelja iz 6 sportskih udruga slijepih iz cijele Hrvatske. U fer i korektnom natjecanju članovi ŠUS „Podravine“ su kao dobri domaćini postigli odlične rezultate.
Natjecanje su otvorili dožupan Ratimir Ljubić i gradonačelnik Grada Koprivnice Mišel Jakšić.
U kategoriji žena Grganić Kati iz Koprivnice pripalo je 1.mjesto dok je Babić Vesna zauzela 3.mjesto.
U kategoriji veterana Črneli Marijan osvojio je 1.mjesto, u kategoriji seniora Cifrek Dejan osvojio je 3.mjesto, dok je u kategoriji juniora Frankol Emanuelu iz Koprivnice pripalo 2.mjesto.
U generalnom plasmanu „CROATIA CUP 2017“, Marijan Črneli je na 2.mjestu.
Amaterska radiogoniometrija ili „lov na lisice“ je sportsko rekreacijska disciplina popularna među populacijom slijepih osoba jer potiče osjećaj za orijentaciju i kretanje, svrsishodno korištenje sluha, te kao takva služi kao izvrstan mehanizam promocije zdravog života i rekreacije na otvorenom slijepih osoba.