Life StyleNovostiVijesti

U Podravskim Sesvetama održano 9. KUP natjecanje operativnih vatrogasaca

DVD Podravske Sesvete održalo je u nedjelju, 26. lipnja 2022. godine, 9. Kup natjecanje operativnih vatrogasaca. Natjecanje je održano pod pokroviteljstvom Vatrogasne zajednice općine Podravske Sesvete i supokroviteljstvom Vatrogasne zajednice Koprivničko-križevačke županije.

U realizaciji natjecanja sudjelovali su pored domaćina i članovi DVD-a Mekiš a samo natjecanje održavalo se diljem Općine Podravske Sesvete.

Tijekom natjecanja vatrogasne ekipe rješavale su taktičke zadatke s kojima su bile upoznate tek po dolasku na mjesto izvođenja vježbi. Na taj način su ekipe pokazale svoju operativnu spremnost kroz savladavanje veoma zahtjevnih vježbi na 8 lokacija. Vježbe su bile osmišljene na način da su izazovne, a zahtijevale su timski duh i snalažljivost kao i znanja stečena tijekom vatrogasnih edukacija.
Na natjecanju je sudjelovalo 13 ekipa iz 6 županija i to: DVD Domaji i DVD Otočka iz Koprivničko-križevačke županije, DVD Pitomača i DVD Mala Črešnjevica iz Virovitičko-podravske, DVD Rajić iz Sisačko-moslavačke, JVP Bjelovar 1 i JVP Bjelovar 2 iz Bjelovarsko-bilogorske, DVD Varaždin Breg iz Varaždinske te DVD Čret, DVD Rakovec, DVD Tuhelj, DVD Klanjec i DVD Lučelnica iz Krapinsko-zagorske županije.

Po završetku natjecateljskog dijela, sve ekipe i suce postrojio je zapovjednik VZO i DVD-a Podravske Sesvete Krunoslav Vlašić, predavši prijavak predsjedniku VZO Podravske Sesvete Damiru Drvenkaru. Predsjednik Drvenkar uputio je tople riječi zahvale gostima, poglavito članovima natjecateljskih ekipa kao i svima koji su na bilo koji način sudjelovali u realizaciji ovog, veoma zahtjevnog natjecanja.

Sve ekipe primile su zahvalnice za sudjelovanje a najboljima su uručene medalje i pehari.

Prvo mjesto osvojila je ekipa DVD-a Čret, drugo mjesto osvojila je ekipa DVD-a Varaždin Breg a treće je mjesto osvojila ekipa DVD-a Rakovec.

Cilj natjecanja bio je promocija vatrogastva na području Općine Podravske Sesvete, te suradnja, druženje i prijateljski odnosi s članovima drugih vatrogasnih društava.