Novosti

Učenici Osnove škole Grgura Karlovčana Đurđevac upoznali Garija Kasparova

U Zagrebu je održan Šahovski festival za mlade. U sklopu festivala održan je šahovski turnir na kojemu je nastupilo četvero učenika Osnove škole Grgura Karlovčana Đurđevac. Najveći uspjeh postigao je Matija Mihočka u kategoriji osnovnoškolaca do 9 godina. Na neslužbenom državnom prvenstvu u brzopoteznom šahu, osvojio je 3. mjesto u konkurenciji 48 natjecatelja. U istoj kategoriji je nastupio i Tin Turbelija, te je zauzeo 10. mjesto. Sjajan rezultat postigao je i Luka Konjarek, koji je u kategoriji osnovnoškolaca do 15 godina osvojio 4. Mjesto, a u kategoriji osnovnoškolaca do 12 godina sudjelovao je Karlo Šokec i osvojio 9. mjesto. Tim rezultatima su učenici zauzeli visoko 5. mjesto u konkurenciji osnovnih škola, te je škola nagrađena s 3 šahovska kompleta. Osim odličnih rezultata, učenike je razveselilo i što su upoznali najvećeg šahistu svih vremena – Garija Kasparova. Prisustvovali su i simultanki koju je proslavljeni šahist igrao protiv poznatih osoba iz kulturnog i javnog života. Voditelj projekta je učitelj Nikola Mihočka.