AktualnoNovostiSportske vijestiVijestiVijesti iz ĐurđevcaVijesti iz Županije

Uspjeh đurđevačkih šahista na VI. Memorijalnom turniru Stjepana Kamenečkog: Gabrijel Kapitanić i Ivan Horvat najuspješniji

U dva dana odigrana su četiri turnira u Starigradu pokraj Koprivnice u sklopu “VI. memorijala Stjepana Kamenečkog”.
Na njemu je nastupilo četvero predstavnika Šahovskog kluba Picok Đurđevac od kojih su vrlo uspješni bili Gabrijel Kapitanić i Ivan Horvat. Najuspješniji je bio Gabriel Kapitanić koji je s 4 boda osvojio 3. mjesto na turniru do 12 godina starosti.
Napomenimo i da je Gabriel odnedavno stekao i II. kategoriju, a ovaj uspjeh će dodatno povećati njegov broj rejting bodova.
Ivan Horvat je osvojio 9. mjesto na turniru do 16. godina starosti (3 boda) te zlatnu medalju za igrače do 14 godina, dok je na istom turniru Gabriel Širec s 3 boda osvojio 10. mjesto.
Viktor Gašparec je osvojio 5. mjesto na turniru do 9 godina starosti s osvojena 3,5 boda.

Izvor: Grad Đurđevac (ŠK Picok)