Novosti

Uspješan vikend đurđevačkih šahista

Održan je 21. ženski šahovski turnir “ČAROBNI PRSTEN” na kojemu je nastupila Ema Bevanda, koja je osvojila 1. mjesto s osvojenih 5,5 bodova iz 7 partija. Time je Ema sa samo 14 godina osvojila svoj prvi seniorski turnir i to u jakoj konkurenciji gdje se je isticala i jedna hrvatska seniorska reprezentativka!  Istovremeno, u Valpovu se je održavao 5. kadetski turnir “Iovallium”. U kategoriji kadetkinja do 15 godina, đurđevačke šahistice su osvojile sve tri medalje! 1. mjesto: Lorena Vlašić 2. mjesto: Lorena Bevanda 3. mjesto: Lana Plazek. Nastupili su i dečki, a najuspješniji je bio Ognjen Domović na 16. mjestu. U Križevcima je održan V. memorijal Mišela Bertusija, na kojem su nastupila dva člana Šahovskog kluba Picok. Petar Carek je završio na 26. mjestu, a Gordan Fuček na 40. mjestu. Turnir je uvjerljivo osvojio đurđevčanin Marko Sokač.