NovostiSportske vijesti

VINDIJA JUNIORSKI PRVAK REGIJE SJEVER

U odlučujučoj utakmici za naslov prvaka, u zadnjem6. kolu U19 košarkaške lige regije Sjever, Vindija je u Varaždinu pobijedila Podravac, 69 : 63. Budući da je Podravac u Virju pobjedio 77 : 74, Vindija je osvojila naslov juniorskog prvaka regije sjever. Podravac nije uspio četvrti puta za redom obraniti taj naslov. Obje ekipe su se plasirale na poluzavršnicu prvenstva Hrvatske u košarci za juniore.

Utakmica u Varaždinu je bila prepuna uzbuđenja, preokreta i svega što košarku čini kraljicom igara. Gosti iz Virja su vrlo dobro otvorili utakmicu i prvu četvrtinu dobili, 24:19. Nakon toga uslijedilo je razdoblje blijede igre Podravca koje je Vindija iskoristila i u 33. minuti došla do najvećeg vodstva, 61:46. U slijedećih šest i pol minuta Podravac je pokazao svoju karakternu stranu, uspio dostići vodstvo domaćina i izjednačiti 30 sekundi prije kraja, 63:63. Tada kao da je gostima ponestalo snage i koncentracije i utakmica je otišla na stranu Varaždinaca, konačnim rezultatom 69:63.

U nadmetanju dva ravnopravna protivnika naslov prvaka je zasluženo pripao Varaždincima. Da je pobijedio Podravac bilo bi jednako zasluženo.

Kod pobjednika je najbolji pojedinac bio Pavlic sa 20 postignutih koševa, a pobjedi su značajno pridonijeli Čevra (15), Koščak (9), Kovačić (8), Ivanković (8), te Jerešić (7).

Kod gostiju iz Virja najbolji je bio Odobaić (19). Stajku (15), Lovrić (11), Benotić i L. Kuzmić (7) i Šoš (4) postizali su koševe za Podravac.

U poluzavršnici prvenstva Hrvatske za juniore Vindija će biti gost Cedevite, a Podravac domaćin Zadru. Utakmice poluzavršnice se igraju 15. veljače.