Županijska Udruga slijepih uz prigodni program obilježila Majčin dan

Povodom Majčinog dana koji je ove godine obilježen 11. svibnja, Udruga slijepih Koprivničko-križevačke županije je tradicionalno organizirala svečanost i prigodni program za svoje članove u prostoru Doma mladih u Koprivnici.
Uvodnim riječima obratila se tajnica Udruge Maja Koren Golub koja je naglasila važnost obilježavanja Majčinog dana, a prisutnima se obratio i predsjednik Udruge Mario Šutalo koji je zahvalio Županiji i Gradu Koprivnici na podršci, napomenuvši kako Udruga već više od dva desetljeća njeguje tradiciju obilježavanja Majčinog dana čime se odaje posebno poštovanje majkama s invaliditetom pred kojima stoje brojni izazovi.

Susretu je prisustvovao zamjenik župana Ratimir Ljubić koji je uputio iskrene čestitke povodom Majčinog dana te zahvalio Udruzi na dugogodišnjem radu i naglasio kako Županija ostaje predan i pouzdan partner u svim projektima koji pridonose kvaliteti života osoba s invaliditetom.
Okupljene je pozdravio i pročelnik Službe ureda gradonačelnika Dario Jembrek koji je istaknuo važnost obilježavanja Majčinog dana, a program je obogaćen nastupom učenika Umjetničke škole,,Fortunat Pintarić” Koprivnica.

Tijekom svečanosti održano je i predavanje „Kako brinuti o sebi“ koje su pripremile djelatnice Udruge, a dodajmo kako je na programu uz članove i goste prisustvovala i pročelnica Upravnog odjela za zdravstveno-socijalne djelatnost Maja Blažek.




