Novosti

Učenici OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac na šahovskom turniru u Zagrebu

Petero učenika OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac sudjelovalo je na šahovskom turniru u Zagrebu.
Turnir je održan u sklopu projekta “Šah uz školu” i bio je uvertira za simultanku Garija Kasparova .
U kategoriji osnovnoškolci do 9 godina sudjelovao je Matija Mihočka i osvojio je 14. mjesto u konkurenciji 68 natjecatelja.
U kategoriji osnovnoškolci do 12 godina sudjelovali su Luka Konjarek , Karlo Šokec i Luka Gračan. U toj kategoriji je sudjelovalo ukupno 82 natjecatelja.
U kategoriji osnovnoškolci do 15 godina sudjelovala je Minja Banjac i osvojila je 8. mjesto u konkurenciji 18 natjecatelja.
Učenici su prisustvovali i simultanki koju je igrao proslavljeni šahist Gari Kasparov protiv poznatih osoba iz kulturnog i javnog života.
Voditelj projekta u OŠ Grgura Karlovčana je učitelj Nikola Mihočka.