NovostiSportske vijestiVijesti

Pobjeda đurđevačke Mladosti u dramatičnoj utakmici protiv Čakovca

Košarkaši KK Mladost Đurđevac odigrali su utakmicu 20. kola treće lige, regije Sjever, u kojem su ugostili ekipu KK Čakovec. Utakmica je imala veliko značenje za obje ekipe. Ekipa iz Čakovca bi pobjedom osigurala naslov prvaka, dok je Đurđevčanima trebala pobjeda od 17 razlike ili pobjeda i nada u kiks ekipe iz Čakovca u idućem kolu. Težina utakmice i nervoza u uvodnim minutama se osjetila na obje strane i od samog početka se igra koš za koš. U drugoj četvrtini gosti vežu nekoliko odličnih akcija u napadu i lakim koševima i otvorenim šutevima iza linije tri poena dolaze do prednosti koja je u jednom trenutku bila + osam, ali Mladost do kraja četvrtine se vrača rezultatski egal i na odmor odlazi s jednim poenom prednosti. U drugom poluvremena utakmica se dodatno zaoštrava ćemu je pomogao i sudački kriterij koji je dozvolio grublju igru. Na samom kraju utakmice gosti i Čakovca ulaze s pet poena prednosti nakon čega su ostali bez poena. Beljan i Jančijev su poentirali slobodna bacanja dok su gosti promašili ključna dva slobodna te smanjili razliku na samo pola koša zaostatka. U tom trenutku. 12 sekundi prije kraja, Mladost traži timeouta, a iz igre izlazi Jančijev koji je imao četri faula, a ulazi Baltić. Gosti su imali loptu no nisu uspjeli izvesti loptu na željeni način. Baltić krade loptu iz auta nakon kojeg fauliran i ozljeđen, a spletom okolnosti u igru kao zamjena ulazi Jančijev koji izvodi dva slobodna bacanja i poentira te dovodi Mladost u prednost 71:70. Gosti su imali napad za pobjedu, ali je obrana Mladosti još jednom bila dobra te rezultatom 71;70 utakmica završava. Za ekipu Mladosti najbolji su bili Beljan koji je ubacio 17 poena i Jančijev koji je osim dva ključna slobodna bacanja ubacio 16 poena. Utrka za naslov prvaka se tako nastavlja, a do kraja su još dva kola.

TEKST: Matej Baltić