AktualnoLife StyleNovostiVijestiVijesti iz Đurđevca

Učitelji i stručni suradnici iz dviju županija okupili se na stručnom usavršavanju u Osnovnoj školi Đurđevac

Prvi dan drugog dijela zimskog odmora učenika u Osnovnoj školi Đurđevac bilo je radno za učitelje i stručne suradnike Osnovne škole Đurđevac kao i za stručne suradnike pedagoge osnovnih škola dviju županija; Bjelovarsko-bilogorske i Koprivničko-križevačke.

Naime, u sklopu redovnog stručnog usavršavanja učitelja i stručnih suradnika u školi su bili vanjski predavači. Školski pedagozi u organizaciji voditelja Županijskog stručnog vijeća pedagoga Nikole Vukovića ugostili su psihologa Mihaela Kozinu iz Psihološkog društva Zagreb, te Anitu Đipalo Saraga, socijalnu radnicu iz Hrvatskog zavoda za socijalni rad Područnog ureda Đurđevac. Stručno usavršavanje usmjereno je na jačanje mentalnog zdravlja sudionika odgojno-obrazovnog procesa, te unapređenje međuresorne suradnje između škole i Hrvatskog zavoda za socijalni rad.

Mihael Kozina održao je predavanje i radionicu; Savjetovanje usmjereno na odnos, dok je Anita Đipalo Saraga održala predavanje; Zaštita dobrobiti djece i međusobna suradnja sustava obrazovanja i sustava socijalne skrbi.
Nikola Vuković prikazao je primjere prakse rada školskog pedagoga i to na području pedagoške dokumentacije koje koriste školski pedagozi te je upoznao članove vijeća o pripremi državnog skupa za pedagoge.
U drugoj dvorani učitelji i stručni suradnici Osnovne škole Đurđevac upoznali su se s radom Centra za pružanje usluga u zajednici „Svitanje“ iz Koprivnice. Nakon toga prezentiran im je način korištenja defibrilatora kojeg je škola dobila kao donaciju.
Stručno usavršavanje nastavljeno je predavanjem psihologa Mihaela Kozine s temom „Briga o sebi“. Naglasak je bio na jačanju mentalnog zdravlja zaposlenih u školi, te unapređenje rada učitelja i stručnih suradnika.

Profesionalni razvoj učitelja i stručnih suradnika preduvjet je za unapređenje odgojno-obrazovne prakse, te za stvaranje pozitivnog okruženja u kojem će učenici postizati što bolje rezultate u odnosu na svoje individualne karakteristike. Za kvalitetan odgojno-obrazovni rad potrebna je suradnja između obiteljskog doma i škole te međuresorna suradnja ustanova koje brinu o djeci i mladima, zaključak je ovog stručnog usavršavanja.

izvor i foto; OŠ Đurđevac

Povezani članci

Odgovori

Back to top button
Skip to content
  • https://streaming.podravskiradio.hr/live